Хостинг для реселлеров

Seo Services

УРЯД СКАСУВАВ ПІЛЬГОВІ 100 КІЛОВАТ ТА АНОНСУВАВ ЗМІНИ ТАРИФУ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ З 1 КВІТНЯ

 


 З 1 січня Уряд скасував правило перших 100 «пільгових» кіловат за електроенергію для населення і встановив єдиний фіксований тариф — 1,68 грн. Водночас з 1 квітня 2021 року збільшиться тариф за споживання понад 300 кВт-год —  до 3,48 грн.

Вчора на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).

Постанову прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. Так, термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021 і у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж у 2,5 раза, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3,30 грн/кВт-год).

Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів — 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт-год/міс).

Водночас  збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою.

Як запевняють урядовці, зміни в ПСО також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії протягом січня-березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»).

Який тариф на електроенергію для населення буде з 1 квітня 2021 року?

Урядовці публічно не конкретизують розміру тарифу на електроенергію після першого кварталу. Лише розповідають про те, що прийнятою постановою «стримують різке зростання тарифу» та анонсують «удосконалення сценарію фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році».

Водночас у тексті проекту вищезгаданою постанови, яку оприлюднив у своєму Telegram-каналі нардеп Олексій Гончаренко, є й інформація щодо зміни тарифу з 1 квітня 2021 року.

 

Так, Уряд планує відновити пільговий тариф, але в іншому обсязі та з іншою вартістю. Відповідно до проекту постанови, вартість електроенергії для побутових споживачів в обсязі до 300 кВт-год на місяць залишатиметься на рівні 1,68 грн. За обсяг, спожитий понад 300 кВт-год на місяць, вартість одного кіловату зросте до 3,48 грн.

Джерело: https://poltava.to

УРЯД СКАСУВАВ ПІЛЬГОВІ 100 КІЛОВАТ ТА АНОНСУВАВ ЗМІНИ ТАРИФУ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ З 1 КВІТНЯ УРЯД СКАСУВАВ ПІЛЬГОВІ 100 КІЛОВАТ ТА АНОНСУВАВ ЗМІНИ ТАРИФУ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ З 1 КВІТНЯ Reviewed by Інформаційний центр on грудня 29, 2020 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.